21. Finał WOŚP w Łodzi

Foto: KW

Dzień finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jednoczy wszystkich w jednym słusznym celu tj. pomocy tym najbardziej potrzebującym. W ostatnią niedzielę (13 stycznia) wspólnie dzieliliśmy się naszymi sercami m.in. na ul. Piotrkowskiej, w Manufakturze i Porcie Łódź.

W tym dniu dwa tysiące wolontariuszy pojawiło się na łódzkich ulicach, wśród nich także liczni przedstawiciele świata nauki, kultury, władz centralnych i samorządowych. Tą szlachetną inicjatywę wsparli także Senator RP Ryszard Bonisławski, Wicemarszałek Sejmu RP Cezary Grabarczyk, Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, oraz Wiceprezydent Radosław Stępień, wcielając się w tym szczególnym dniu w rolę wolontariuszy. Tegoroczna zbiórka pieniędzy przeznaczona była nie tylko dla noworodków i niemowląt, ale także wsparcie dla seniorów w tym m.in. zakup sprzętu medycznego do szpitali specjalizujących się w leczeniu chorób geriatrycznych.

Czas finału to również dodatkowo moc atrakcji, koncertów, parad, pokazów spotkań z ciekawymi ludźmi oraz, tradycyjnie już jak co roku od 21 lat, o godzinie 20.00 symboliczne „Światełko do nieba”.

Autor: AA
Foto: AK / KW