Nowy oddział intensywnej terapii w Łodzi

Fot: AA

Nowoczesny i największy w województwie oddział intensywnej terapii został otwarty w ostatni wtorek (5 lutego 2013) w szpitalu MSWiA w Łodzi przy ul. Północnej.

W uroczystości otwarcia Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej, brali udział przedstawiciele władz centralnych w tym m.in. reprezentant Ministerstwa Zdrowia Cezary Rzemek oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Stanisław Rakoczy, Senator RP Ryszard Bonisławski, poseł Krzysztof Kwiatkowski – przewodniczący rady społecznej szpitala, prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, Marszałek Witold Stępień oraz Wojewoda Łódzki Jolanta Chełmińska oraz Radne Sejmiku Województwa Łódzkiego Anna Rabiega i Bożena Ziemniewicz.

Nowy OIOM wyposażony jest w najnowocześniejszą aparaturę medyczną ratującą życie ludzkie. Oddział ten podzielono na dwie sale. Pierwsza przeznaczona jest do intensywnej terapii, znajduje się w niej osiem łóżek, jedno z nich zaadoptowane na izolatkę. Druga sala z siedmioma łóżkami wybudzeń, przeznaczona jest dla pacjentów tuż po samej operacji.

Oddanie do użytku oddział OIOM-u to zakończenie pierwszego etapu prac modernizacyjnych w szpitalu. Zakończenie drugiego etapu planowane jest pod koniec czerwca i dotyczy przebudowy Centralnego Bloku Operacyjnego.

Autor: AA