Przyszli inżynierowie do tablicy!

fot. Katarzyna Wiśniewska

4 Października na Politechnice Łódzkiej rozpoczął się oficjalnie nowy rok akademicki 2012/13..Uroczystość immatrykulacji odbyła się w Auli im. Sołtana na Wydziale Mechanicznym pod czujnym okiem wykładowców. Inaugurację prowadził Rektor PŁ prof. dr hab. Inż. Stanisław Bielecki, który zaprosił pozostałe łódzkie uczelnie do współpracy w Centrum Transferu Technologii. Ma to być kolejny krok do połączenia sił akademickiej Łodzi. W trakcie uroczystości zostały wręczone odznaczenia dla najlepszych pracowników uczelni oraz najwybitniejszych studentów.

W uroczystości wzięli udział: Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska, Członek Zarządu Województwa Łódzkiego Marcin Bugajski i przedstawiciele współpracujących firm. Parlamentarzyści w osobach Wicemarszałka Cezarego Grabarczyka oraz Senatora RP Ryszarda Bonisławskiego skierowali oficjalny list do studentów, gratulując im wyboru uczelni i życząc wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i doświadczenia.

W tym roku uroczyste ślubowanie złożyło ponad 6500 studentów przyjętych na pierwszy rok studiów I stopnia, kilkunastu wyróżnionych uczyniło ten honor na immatrykulacji będąc pasowanym przez Rektora.

Politechnika Łódzka jest IV techniczną uczelnią w kraju. Największą popularnością w tym roku cieszą się kierunki zamawiane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego takie jak mi. budownictwo i informatyka.

Autor: Mateusz Kowalski