Otwarto Centrum Nauki i Sztuki ASP w Łodzi!

G-Ekk_ASP

W dniu dzisiejszym miało miejsce uroczyste otwarcie Centrum Nauki i Sztuki Akademii Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego w Łodzi. W nowym gmachu znajdują się: nowoczesna biblioteka, archiwum z zasobami zarówno w formie cyfrowej i tradycyjnej, sala kinowa przystosowana do projekcji 3D, przestrzenie wystawiennicze oraz nowoczesne pomieszczenie przystosowane do digitalizacji przyszłych i obecnych zasobów uczelni.

Uroczystość poprowadziła Rektor łódzkiej ASP prof. Jolanta Rudzka Habisiak przedstawiając zebranych gości, którzy zaszczycili otwarcie swoją obecnością. Poseł na Sejm Elżbieta Królikowska-Kińska po gorącym przyjęciu odczytała list skierowany do władz, pracowników oraz studentów ASP, gratulując im tak wspaniałego obiektu, w którym można przelewać kreatywne pomysły w rzeczywistość.

Picture 1 of 21

Otwarcie zostało uświetnione występem zespołu muzycznego.

Inwestycja została zrealizowana dzięki współdziałaniu kilku programów: Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, Priorytet XI Kultura i dziedzictwo kulturowe, Działanie 11.3 Infrastruktura szkolnictwa artystycznego.

Fot. MK