Piotr Fronczewski w Łodzi

G-Fronczewski

Foto: AA

W poniedziałek 22 kwietnia 2013 gościł w Łodzi Piotr Fronczewski. Na gościnnej scenie Teatru Muzycznego wystąpił w przedstawieniu: „Ja, FEUERBACH”.

Po spektaklu Senator RP Ryszard Bonisławski zrobił ogromną niespodziankę aktorowi, wręczając mu grafikę przedstawiającą kamienicę przy ul. Piotrkowskiej 99 m.3, gdzie urodził się  aktor. Pan Piotr był wyraźnie wzruszony podarunkiem, obiecał pokazać grafikę swojej mamie, która w tym roku kończy 101 lat.

Reżyseria spektaklu „Ja, FEUERBACH” była Piotra Fronczewskiego. Obsada: Aktor Feuerbach – Piotr Fronczewski, asystent reżysera – Grzegorz Damięcki, kobieta – Maria Ciunelis. W zasadzie był to monodram wybitnego twórcy Piotra Fronczewskiego, przedstawiającego dramatyczne losy życia aktora tzw: „starej daty”. Opowiadał o jego dylematach i rozterkach, angażując się również w zadawanie trudnych pytań, np.: co jest godne ocalenia w teatrze?

W trakcie przedstawienia widać było znakomity kunszt mistrzostwa aktorskiego Pana Fronczewskiego, zwłaszcza grającego tak trudny tekst. Jego aktorstwo i perfekcyjny warsztat sceniczny, zachwycał wszystkich oglądających, o czym świadczyły m.in. wczorajsze owacje na stojąco, na zakończenie spektaklu.

Autor: AA