10 lat Agencji Rynku Rolnego Oddziału Terenowego w Łodzi

g-ARR OT w Łodzi 10 lat

W dniu dzisiejszym Agencja Rynku Rolnego Odział Terenowy w Łodzi obchodzi swój jubileusz 10-lecia istnienia. Uroczystość odbyła się w gminie Aleksandrów Łódzki w Nowym Adamowie. Oddział został wyodrębniony ze struktury mazowieckiej i do dnia dzisiejszego aktywnie działa na polu współpracy z rolnikami.

ARR w swoich zadaniach odpowiada za: strategiczne zapasy żywności dla regionu, promocję zdrowej żywności – co realizuje programami „Owoce w szkole” i „Szklanka mleka” definiującymi przetwory mleczne i owoce oraz warzywa dla dzieci w szkołach oraz pomoc przy finansowaniu prac siewnych rolników. Zajmuje się także tworzeniem „banków żywności”, które wspomagają najuboższych.

Dyrektor ARR OT w Łodzi Marek Mazur jako gospodarz przywitał zgromadzonych gości, wśród których znaleźli się: Sanator RP Ryszard Bonisławski, wicewojewoda Paweł Bejda, Posłowie Małgorzata Niemczyk i Cezary Olejniczak oraz dyrektorzy urzędów i firm współpracujących z Agencją Rynku Rolnego. Przedstawiono historię agencji jej dokonania, cele na przyszłe lata, wręczono odznaczenia dla najlepszych pracowników.

Całość jubileuszu uświetnił występ artystyczny dzieci z piotrkowskiego Przedszkola im. Edmunda Bojanowskiego.

Autor: MK