Łódzkie językami bogate. Region czterech kultur

fot: MS

Szanowni Państwo,

miałem dziś przyjemność uczestniczyć w konferencji „Łódzkie językami bogate. Region czterech kultur”. Bardzo cieszy fakt, iż wydarzenie, którego celem jest popularyzacja nauki języków obcych w naszym regionie spotkało się z tak dużym zainteresowaniem. Dzięki staraniom organizatorów, tj. Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Łódzkiego, oraz pani Bożeny Ziemniewicz reprezentującej British Centre w dzisiejszym spotkaniu w roli prelegentów wzięły udział takie osobistości jak m. in. Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień, Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Marcin Bugajski, Poseł na Sejm RP John Godson, prof. Barbara Lewandowska-Tomaszczyk czy dr Jan Kamiński.

Wśród zaproszonych gości byli też m. in. Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Elżbieta Królikowska-Kińska, Radna Sejmiku Województwa Łódzkiego Anna Rabiega oraz przedstawiciele szkół wyższych w Łodzi i regionie.

Sama konferencja potrwa do późnych godzin popołudniowych, ale liczę na to już teraz, że dzisiejsze spotkanie zapoczątkuje szeroką dyskusję na temat potrzeby nauki języków i jej promowania , a płynące z niej konkluzje zostaną w praktyce wykorzystane.

Wszystkim zebranym życzę owocnych obrad.

RB