Podziel się Wigilją

fot: MK

 „Podziel się Wigilią” jest to akcja, której celem jest przedświąteczna zbiórka żywności i prezentów dla najmłodszych, najbardziej potrzebujących dzieci w Łodzi. Organizatorami akcji są: Cezary Grabarczyk Wicemarszałek Sejmu RP, Małgorzata Niemczyk  Poseł na Sejm RP oraz  Ryszard Bonisławski Senator RP.

Wszystkie zebrane w tej akcji podarunki trafią do dzieci, wychowanków Zespołu Szkół Specjalnych nr 7 oraz nr 2 w Łodzi, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 3 w Łodzi, a także do fundacji Krwinka. Wartość wszystkich przygotowanych paczek dla najmłodszych przekracza 50 000 zł.

Z roku na rok akcja ta ma coraz większy zasięg, w ubiegłym roku parlamentarzyści obdarowali paczkami blisko 300 dzieci, w tej edycji  ta liczba przekroczy 450.

W ramach podziękowań dla partnerów akcji „Podziel się Wigilią”, odbył się koncert charytatywny w rytmach hiszpańsko-francuskich oraz spotkanie opłatkowe. Gościem specjalnym była uzyskująca tytuł w dniu wczorajszym, Miss Polski 2013.

Koncert zatytułowany: „Espanol temperamente-Delicatesse francaise”, przygotował łódzki zespół muzyczny „Syndrom philomelos – zespół objawów muzycznych”. Młodzi wokaliści zachwycali swoimi interpretacjami muzyki hiszpańskiej i ballad francuskich.