Ryszard Bonisławski Bez kategorii 4 finał akcji „Podziel się Wigilią”

4 finał akcji „Podziel się Wigilią”

4 finał akcji „Podziel się Wigilią” post thumbnail image

Akcja „Podziel się Wigilią” od czterech lat skupia się na idei budowania więzi między ludźmi w trudnych czasach, szczególnie w okresie świąt. Jest to świetna inicjatywa, która działa jako platforma finansowania i organizacji potraw wigilijnych dla osób, które z powodu sytuacji finansowej czy innych problemów nie są w stanie same przygotować podstawowej tradycyjnej kolacji.

W tym roku „Podziel się Wigilią” dobiegła końca – 4. edycja projektu po raz kolejny wykazało, jak ważne jest zjednoczenie i solidarna pomoc społeczeństwa w trudnych czasach. Pomimo dużych zdiagnozowanych potrzeb, akcja odnotowała sukces: ponad 2600 osób otrzymało pomoc, dzięki której miały okazję obchodzić kolacje wigilijną.

Akcja robi wrażenie swoją wspaniałością i umożliwia potrzebującym otrzymanie specjalnego prezentu na święta Bożego Narodzenia: prawdziwego ciepła i wsparcia. Akceptacja tego wsparcia jest niezwykle ważna dla każdego, kto zdecydował się na takie przeżycie. Dlatego doceniamy to, co mogliśmy uczynić dla tych potrzebujących, a także dotarcie wobec nasze oferty wsparcia tylu ludziom.

W dniu 20 grudnia na ulicach Warszawy ponownie usłyszeliśmy radosne głosy. To był 4 finał akcji „Podziel się Wigilią” – powszechnego ruchu zorganizowanego przez Fundację Wyższemu Celowi. Akcja jest skierowana do osób w trudnej sytuacji życiowej, które w tym szczególnym czasie pragną doświadczyć gościnności i dopasować się do społeczeństwa.

Stoły wigilijne rozstawione na ulicach stolicy były kompletnie zapełnione po brzegi serduszkami ze specjalnie przygotowanymi darami i codziennymi produktami spożywczymi. Podczas uroczystego śpiewania kolęd obecni byli także samorządowcy z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, a także kilka fundacji skupionych wokół wspólnego celu, którym jest pomoc osobom potrzebującym.

W ciągu 4 lat trwania akcji „Podziel się Wigilią” liczbę beneficjentów regularnie powiększa się i w tym roku udało się dotrzeć do 4000 osób. Gdy mowa o bohaterach akcji, to dziennikarze Kocham Warszawę odwiedzili kilka numerowanych stołów wigilijnych i mieli okazję porozmawiać z ludźmi, którzy odebrali zwycięskie paczki. Wiemy teraz, jak ważny jest fakt, że nie są inni i czują się szanowani.

Akcja „Podziel się Wigilią” zakończyła się ogromnym sukcesem i okazuje się wspaniałym prezentem na Święta Bożego Narodzenia dla wszystkich, których serca szeroko otworzyły się dla osób potrzebujących.

Wigilia jest szczególną okazją, by doświadczyć i cieszyć się pięknem rodzinnego spotkania. Niestety, zdarzają się sytuacje, w których osoby tego nie doceniają lub też skazane są na samotne świętowanie. Aby zmienić to i pomóc potrzebującym, Fundacja Przystań-Port Wybawienia razem z marka Maestro ogłosiły wielkie wyzwanie – 4 finał akcji „Podziel się Wigilią”.

Idea jest bardzo prosta — chodzi o dzielenie się prawdziwymi wartościami, które tkwią w Świętach Bożego Narodzenia. Marka Maestro postara się być partnerem w realizacji tego celu i ufunduje środki na pomoc samotnym starszym osobom oraz rodzinom dotkniętym bezdomnością czy ubóstwem.

Fundacja natomiast zaprosi tysiące ludzi do współpracy i aktywnego uczestnictwa w inicjatywie. Każdy może do czegoś przyłożyć rękę – od zaangażowania we wspieranie potrzebujących darami materialnymi czy też czasem poświęconym im osób samotnych, bezdomnych lub ubogich, a także od dobrowolnych darowizn finansowych po promocję akcji.

Related Post